Busenur ŞAHİN
Avukat

Deneyim

Busenur Şahin, ağırlıklı olarak gayrimenkul, ticaret, fikri mülkiyet, aile hukuku, iş hukuku ve dava takibi alanlarında çalışmaktadır. Busenur, özellikle şirketlere danışmanlık verilmesi, sözleşme yazımı, fikri mülkiyet hukuku, aile hukuku alanlarında deneyimlerini arttırmaktadır.

Busenur, ekibimize katılmadan önce, ILSA (International Law Students Association)’nin kuruluşunda etkin rol alarak burada ‘’MEF ILSA Kulubü Yönetim Kurulu Üyesi’’ ve ‘’Sosyal Etkinlik ve Organizasyon Komisyonu Başkanı’’ olarak görev almıştır.

Şahin, Aslan&Tok Hukuk Ofisi’nde  yasal stajını tamamlamıştır.

Eğitim

Busenur, Merkez Bankası Derince Anadolu Lisesi ve MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Anadolu Üniversitesi’nde Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası programında ikinci üniversite eğitimine devam etmektedir.

Koç Üniversitesi’nde düzenlenen ‘’7th International Students Symposium on Law and Global Issues’’ adıyla gerçekleşen sempozyum programına konuşmacı olarak katılmış ve üniversite eğitimi boyunca çeşitli etkinlikler ve projelerde yer almıştır. Ders ve proje bazında çeşitli makaleler yazmıştır.

Marka ve patent, arabuluculuk konularında eğitimini tamamlamıştır.

Diller

İngilizce bilmektedir.

Baro Kaydı

İstanbul Barosu

Çalışma Alanları

Ticaret Hukuku

İş Hukuku

Aile ve Miras Hukuku

Fikri Mülkiyet Hukuku

Kişisel verilerin koruması hukuku

Gayrimenkul Hukuku