Fatma Betülay KAÇIRA
Kıdemli Danışman Avukat

Deneyim

Fatma Betülay Kaçıra, gayrimenkul, ticaret, maden, iş ve otomotiv hukuku avukatıdır. Özellikle önde gelen inşaat projelerinde arazi geliştirme, gayrimenkul ihtilafının çözüme kavuşturulması, inşaat ve iskan ruhsatı alınması, yönetim planı yazımı, kentsel dönüşüm işlemlerinin tamamlanması, maden ruhsatı alımı, çıkarılması, satışı konusunda aktif rol almıştır. Bunun yanı sıra köklü ticaret şirketlerinin müşavirliğini yaparak bu şirketlere hukukun birçok alanında aktif olarak destek sağlamıştır. Aslan & Tok Hukuk Ofisi’nin kıdemli danışman avukatlarından Fatma Betülay Kaçıra, bu tarihe kadar Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarında ve şirketlerinde çalışmıştır.

Eğitim

Mersin Anadolu Lisesi ve İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

Bahçeşehir Üniversitesi, Özel Hukuku Alanında yüksek lisansını tamamlamış ve Marmara Üniversitesi Özel Hukuk Alanında doktora derslerini tamamlamış olup tez yazım aşamasındadır.

Fatma Betülay Kurmel’in İstanbul Barosu Dergisi’nde yayımlanmış Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulu Üyelerinin Sorumluluğu makalesi ve kitap olarak basımı gerçekleşmiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları kitabı bulunmaktadır.

Diller

İngilizce bilmektedir.

Baro Kaydı

İstanbul Barosu

Çalışma Alanları

Gayrimenkul Hukuku

Ticaret Hukuku

İş Hukuku

Maden Hukuku

Otomotiv Hukuku